BlogiDinozauryDinozaury roślinożerneJuraKredaTop 10

Największe z największych dinozaurów

Największe zauropody – TOP 20

Na przestrzeni lat przygotowaliśmy dziesiątki zestawień zawierających największe dinozaury, największe zauropody, największe teropody, największe ornitopody i wiele innych zestawień. I choć dinozaury oraz ich wielkość pozostają niezmienne, to na przestrzeni lat zmieniają się szacunki dotyczące ich masy, długości czy klasyfikacji. Choć zmiany nie są tak szybkie, jak zmiany w zakresie technologii, to warto co pewien czas dokonać zbiorczej rewizji danych i zaprezentować je w spójnej formie. Dziś prezentujemy zestawienie 20 największych zauropodów, według stanu wiedzy AD 2020. Kolejne odsłony zestawień przed nami, paleontolodzy nie zasypiają bowiem gruszek w popiele 🙂

Wraz z Krzysztofem zapraszamy na spotkanie z największymi zauropodami na blogu Shahen – świat dinozaurów:

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej:

Jaszczury gromu – największe z największych!

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Alamozaur

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button