OpracowaniaPłazyPtakiSsakiWymarłeWymieranieZwierzęta

Zwierzęta wymarłe w XX wieku

Zwierzęta wymarłe w XX wieku

Dziś krótki przegląd wybranych gatunków zwierząt, które zniknęły bezpowrotnie w XX wieku. W okresie naszego największego rozwoju cywilizacyjnego, który w dużej mierze przyczynił się do zagłady wielu zwierząt…

W artykule przedstawiamy gatunki, których dotychczas nie omawialiśmy. Dlatego nie znajdziecie tutaj np. wilka workowatego, gdyż opisywaliśmy go już wcześniej w dziale Zwierzęta wymarłe.

Artykuły

Osoby zainteresowane szerzej zagadnieniem wymierania gatunków odsyłamy do działu i artykułów:

Zwierzęta wymarłe w XX wieku

Wilk kaskadowy/Wilk z Gór Kaskadowych (Canis lupus fuscus)

Zwany też wilkiem cynamonowym/brązowym ze względu na charakterystyczne umaszczenie. Ten niezbyt duży podgatunek wilka szarego (Canis lupus), odkryty w roku 1839 przez dr Johna Richardsona, zamieszkiwał południowo-zachodnią Kanadę, północną Kalifornię i Góry Nadbrzeżne, do których zaliczają się Góry Kaskadowe. Nie wiadomo o nim zbyt wiele, poza tym, że główną przyczyną wymarcia były zbyt liczne polowania w wieku XX. Proceder tłumaczono chęcią zabezpieczenia innych zwierząt, zwłaszcza hodowlanych, które pojawiły się wraz z osadnikami. Te drapieżne psowate dosyć często atakowały bezbronne owce, dlatego postanowiono je odstrzelać. Wskutek owych działań podgatunek wyginął w ok. 1941 r.

Wilk kaskadowy/Wilk z Gór Kaskadowych (Canis lupus fuscus).

1 2 3 4 5 6 7Następna strona

Baza Dinozaurów

2 komentarzy

  1. A jak PZW dalej będzie dawać nad swoimi wodami takie limity- 50cm i 2 szt na dobę szczupakowi to i on wyginie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button