DinozauryDinozaury roślinożerneKreda

Iguanodon – pierwszy odnaleziony roślinożerny dinozaur

Iguanodon

Iguanodon ma poczesne miejsce w historii dinozaurów, nie tylko ze względu na dużą ilość materiału kopalnego do niego przypisaną ale także ze względu na fakt, iż był to drugi w dziejach historii dinozaur jaki został zidentyfikowany i nazwany. Pierwszym był Megalosaurus, nazwany rok wcześniej.

Odkrycie Iguanodona stało się popularną historią, która wraz z każdym kolejnym opowiadaniem sprawiała, iż niektóre jej szczegóły stawały się coraz bardziej ”rozmyte”. Głównym obszarem tych opowieści są właściwie ci, którym przypisywane jest odnalezienie zęba Iguanodona, mowa tu o Gideonie Mantellu i jego żonie Mary Ann.

Poznajcie tę niezwykłą historię – zapraszamy na blog Czas tytanów:

Iguanodon i jego historia

Iguanodon bernissartensis – pierwszy odnaleziony dinozaur roślinożerny

 

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button