AzjaBlogiPtakiWymarłeZwierzęta

Leptoptilos robustus – piekielny bocian z wyspy Flores

Flores – niezwykła wyspa

Wybierzemy się dziś do gorącej i tropikalnej Indonezji. Odwiedzimy jedną z wysp o nazwie Flores. Z pozoru nie wyróżnia się niczym wśród licznych wysp tego kraju, jednak niegdyś funkcjonował na niej unikalny ekosystem, którego częścią były stworzenia, jakich nie spotkano nigdzie indziej. Kiedyś Flores zamieszkiwały karłowate trąbowce – stegodony, warany z Komodo oraz zwierzęta będące bohaterami dzisiejszego artykułu. Wśród tych wszystkich ciekawych stworzeń funkcjonowały także hominidy. Mowa o człowieku z Flores, który podobnie jak stegodony odznaczał się niewielkimi rozmiarami. Gabaryty przyczyniły się do zyskania przez tych osobników miana tolkienowskich hobbitów.

Filip na swoim blogu Potworarium przedstawia dziś unikalną faunę indonezyjskiej wyspy Flores, jej mieszkańców i niezwykłego bociana, który… polował na Hobbity.

Bocian, który zamiast przynosić dzieci, spożywał je

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Stegodon

 

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button