BlogiOwadyZwierzęta

Tresowane trzmiele

Jak wytresować trzmiela?

Trzmiele nie mają w życiu lekko. Od lat obserwujemy spadek zagęszczenia oraz różnorodności gatunkowej tych pożytecznych owadów, za które winą obarczana jest intensyfikacja rolnictwa (np. nieodpowiednie stosowanie pestycydów) oraz ocieplenie klimatu. Co więcej, jak na złość ludzie mylą trzmiele z bąkami (które z kolei bywają niekiedy błędnie nazywane gzami). Ludzka działalność nie jest jedynym zagrożeniem, ponieważ jak każdy organizm posiadają swoich naturalnych wrogów, na których tle swoich niezwykłym cyklem życiowym wyróżnia się pewien niepozorny nicień – Sphaerularia bombi.

Mateusz na swoim blogu Niewidoczne dla oczu przedstawia nam świat widoczny często jedynie pod mikroskopem. Dziś odpowiada na pytanie, czy można „wytresować” trzmiele.

Jak wytresować trzmiela?

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Trzmiel

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button