BlogiDinozauryDinozaury drapieżneDinozaury roślinożerneKreda

Welociraptor (Velociraptor) vs Protoceratops

Dinozaury splecione w śmiertelnym uścisku

Co pewien czas świat obiegają wieści o wyjątkowych odkryciach dinozaurów, które zmieniają nasze wyobrażenie o nich. Dziś przedstawimy jedno z nich – odkrycie z 1971 roku z Mongolii. To niezwykła skamieniałość z późnej kredy, przedstawiająca wyjątkową „fotografię” zwierząt, splecionych ze sobą od 74 milionów lat.

Krzysztof z blogu Czas Tytanów zabiera nas dziś do Mongolii sprzed ponad 70 milionów lat. W swym artykule analizuje pojedynek welociraptora z protoceratopsem, w którym obaj przeciwnicy trwają od milionów lat, a który nie został nierozstrzygnięty do dziś…

„Zamrożeni w czasie”

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Welociraptor vs protoceratops

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button