BlogiMorskieSsakiWymarłeZwierzęta

Syrena morska, krowa morska (Hydrodamalis gigas)

Smutna historia „pięknej” syreny

W historii możemy wskazać wiele przypadków destrukcyjnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. Gdyby nie działalność ludzi to dalej moglibyśmy podziwiać bujne śródziemnomorskie lasy, pływać w Jeziorze Aralskim, spotkać ptaki dodo, a także z dużą dozą prawdopodobieństwa obserwować na Syberii mamuty. Dziś opowiemy przygnębiającą historię zwierzęcia, które przegrało walkę z człowiekiem bardzo szybkim nokautem – historię syreny morskiej.

Filip na swoim blogu Potworarium przedstawia dziś ogromnego ssaka morskiego, który w wyniku polowań, nie zdołał dotrwać do naszych czasów… Poznajmy krowę morską Stellera.

Smutna historia „pięknej” syreny

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Syrena morska, krowa morska (Hydrodamalis gigas)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button