BlogiDinozauryDinozaury roślinożerneKreda

Parazaurolof – najbardziej rozpoznawalny hadrozaur

Parazaurolof (Parasaurolophus)

Parazaurolof jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych hadrozaurów, zwanych także dinozaurami kaczodziobymi. Wyposażony w charakterystyczny grzebień był najprawdopodobniej również jednym z najgłośniejszych dinozaurów. Kaczodzioby parazaurolof był dużym roślinożercą, osiągał niemal 10 metrów długości i wagę przekraczającą 2,5 tony.

Zapraszamy na blog Czas tytanów na spotkanie z kredowymi hadrozaurami:

Czas tytanów
Parazaurolof
 (Parasaurolophus)

Parasaurolophus

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Parazaurolof (Parasaurolophus) - wizualizacja.
Parazaurolof (Parasaurolophus) – wizualizacja.

Polecamy


Baza Dinozaurów

2 komentarzy

    1. Poza tym, że najpewniej wydawał niskie dźwięki, to trudno opowiedzieć na takie pytanie, bez pomiarów. A jak się łatwo domyślić, raczej takich pomiarów nikt nie wykona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button