BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Tyranozaur „Stan” sprzedany za rekordową kwotę

Licytacja szkieletu tyranozaura „Stan” – czy to porażka dla nauki?

Tyrannosaurus rex nazwany „Stan został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku w październiku 2020 roku za rekordową kwotę 31,8 miliona dolarów. Ten dorosły osobnik gigantycznego teropoda został odkryty w Dakocie Południowej w 1987 roku przez kolekcjonera amatora Stana Sacrisona, od którego pochodzi przydomek szkieletu. Ten niezwykle cenny naukowo okaz, został prawdopodobnie stracony dla nauki i opinii publicznej, która mogłaby się nim cieszyć w jednej z publicznych instytucji muzealnych. Ponieważ nabywca nie został ujawniony, można więc wnioskować, że T. rex „Stan” stał stał się własnością bardzo zamożnej osoby prywatnej, którą było stać na zakup za tak astronomiczną cenę.

Zapraszamy wraz Krzysztofem z blogu Czas Tytanów do poznania konsekwencji sprzedaży najdroższej skamieniałości dinozaura w dotychczasowej historii…

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej i przejść na blog:

Licytacja „Stana” porażka dla nauki czyli moje personalne przemyślenia na temat sprzedaży.

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Tyrannosaurus rex „Stan”

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button