BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Prehistoryczny „koronawirus” zabijający tyranozaury

Czy dinozaury miały swojego koronawirusa?

Ogólnoświatowe rozprzestrzenienie się koronawirusa COVID-19 w ostatnich tygodniach, stało się inspiracją do stworzenia publikacji dotyczącej epidemii, która mogła przyczynić się do znaczącej redukcji tyranozaurów.

Sam Tyrannosaurus rex podobnie jak inni przedstawiciele tyrannosauroidae dość często wykazują ślady uszkodzeń mechanicznych w odrębnie pyska a nawet samej czaszki. Te patologiczne zmiany przypisywane są ugryzieniom innych osobników w trakcie walki. Jednak niektóre klasyfikacje tych obrażeń można interpretować w całkowicie odmienny sposób…

Krzysztof z blogu Czas Tytanów prowadzi nas dziś poplątanymi ścieżkami ewolucji i nowych odkryć, które wskazują, że potężne gady, podobniej jak my, miały niewidzialnych gołym okiem wrogów i mogły zostać pokonane jak najeźdźcy w Wojnie światów…

Rzęsistkowica – „prehistoryczny koronawirus” dziesiątkujący Tyranozaury

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Tyranozaur

Polecamy


Baza Dinozaurów

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button