BlogiZwierzęta

Niezwykły duet nicieni i bakterii

Zabójczy duet nicieni i bakterii

W przyrodnie nie brakuje interesujących przykładów współpracy. Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Wam niezwykle zabójczy duet, odległych grup organizmów – nicieni oraz bakterii. Znane niektórym z lekcji o obleńcach nicienie, to zwierzęta o długim nitkowatym ciele. Pomimo, iż wszyscy przedstawiciele tego typu są do siebie bardzo podobni, stanowią one jedną z najliczniejszych (27 000 gatunków) oraz najbardziej różnorodny ekologicznie grup organizmów.

Po dłuższej przerwie Mateusz na swoim blogu Niewidoczne dla oczu przedstawia nam świat widoczny często jedynie pod mikroskopem. Dziś omawia niezwykłą współpracę odległych od siebie organizmów – nicieni i bakterii.

Zabójczy duet

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Nicień Caenorhabditis elegans. fot. Bob Goldstein

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button