BlogiRybySsakiWalenieWymarłeZwierzęta

Livyatan melvillei vs megalodon

Livyatan melvillei (Leviathan melvillei)

Livyatan – najgroźniejszy waleń w historii. Biblijny lewiatan istniał naprawdę! Livyatan był naprawdę imponującym zwierzęciem. Jego rozmiary, śmiercionośne zęby, zdolności lokalizowania zdobyczy i niewątpliwa inteligencja nie miały sobie równych. Wydawać by się mogło, że nie było w miocenie zwierzęcia, które mogłoby mu zagrozić. Natura pisze jednak zaskakujące scenariusze. Najbardziej krwiożerczy spośród waleni musiał dzielić się panowaniem nad wodami z największym rekinem w dziejach, czyli megalodonem.

Filip na swoim blogu Potworarium przedstawia dziś gigantycznego walenia, który 9 milionów lat temu był postrachem oceanów. Cofamy zatem zegary do miocenu i wędrujemy na spotkanie panem mórz i oceanów, który zmuszony był dzielić te morza z najpotężniejszym rekinem w dziejach – megalodonem.

Livyatan – najgroźniejszy waleń w historii

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Livyatan melvillei vs megalodon

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button