BlogiDinozauryDinozaury drapieżneJura

Kriolofozaur – dominujący drapieżnik Antarktydy

Kriolofozaur (Cryolophosaurus)

Cytując słynną kwestię Jeffa Goldbluma z kultowego filmu „Park Jurajski”, iż „życie zawsze znajdzie sposób”, nie sposób się z nim nie zgodzić. Podczas swego panowania na błękitnej planecie dinozaury opanowały bowiem jej wszystkie zakątki, nawet tak „niegościnne” jak Antarktyda. W dzisiejszym artykule przybliżamy dinozaura, który przystosował się do mniej sprzyjających warunków klimatycznych, stając się czołowym drapieżnikiem obszarów antarktycznych.

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na wędrówkę pośród jurajskich dinozaurów:

Cryolophosaurus ellioti

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Kriolofozaur (Cryolophosaurus)
Kriolofozaur (Cryolophosaurus)

Polecamy


Baza Dinozaurów

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button