BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Odkrycie embrionów tyranozaura

Odkrycie skamieniałych zarodków tyranozaurów

Skamieniały materiał skalny młodych osobników teropodów jest niezwykle rzadkim znaleziskiem w paleontologii. Egzemplarze teropodów młodszych niż 2 lata, nie zostały wcześniej udostępnione nauce, zmieniło się to dopiero w październiku tego roku, kiedy paleontolog Gregory Funston i jego współpracownicy ogłosili wstępne badania dwóch fragmentów skamieniałości o miniaturowych wymiarach.

Zapraszamy wraz Krzysztofem z blogu Czas Tytanów do poznania skamieniałych embrionów tyranozaurów…

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej i przejść na blog:

Odkrycie pierwszych skamieniałości zarodków tyranozaura (bądź dopiero co wyklutych)

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Nie odpowiadamy w blogach za warstwę językową ani merytoryczną artykułów – to teksty autorów, w które w żaden sposób nie ingerujemy.

Tyranozaur (Tyrannosaurus)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button