BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Raptorex – król rabusiów

Raptorex

Niezwykła historia kuzyna tarbozaura. Raptorex został opisany jako rodzaj niewielkiego i wczesnego, ale zaawansowanego teropoda z grupy tyranozaurów. Żył w okresie kredowym na terenach obecnej Azji. Choć znacząco mniejszy od innych przedstawicieli tyranozaurów, wykazywał wszystkie cechy adaptacyjne typowe dla nich…

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na podróż w czasie, do Azji, na spotkanie kuzyna tarbozaura:

Raptorex kriegsteini

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Raptorex
Raptorex

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button