BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Tylozaur – postrach morskich głębin

Tylozaur (Tylosaurus) – postrach rekinów i plezjozaurów

Olbrzymie oceany późnego okresu kredy to królestwa przemocy. W głębinach było bardziej niebezpiecznie, niż na lądach. W tym brutalnym świecie narodził się tylozaur – postrach morskich głębin. Drapieżnik osiągający 14 metrów długości i wagę 15 ton. Tylosaurus, należący do rodziny mozazaurów, był jednym z dominujących drapieżników głębin oceanu przed 80 milionami lat.


Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na podróż w czasie, na spotkanie kredowych oceanicznych gigantów:

Tylosaurus proriger

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.


W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Mozazaury (Mosasauridae)
Mozazaury (Mosasauridae)

Polecamy


⇒ Wspieraj ochronę przyrody i nasze działania ⇐

Tagi

Wybrane specjalnie dla Ciebie

13 komentarzy

          1. To że redakcja zamiast pisać artykuły jak kiedyś, teraz po prostu podaje linki do artykułów na blogach innych użytkowników na stronie 🙂

          2. KCR, po pierwsze proszę nie używać mojego nicku, po drugie chyba czegoś nie jarzysz – redakcja promuje w ten sposób blogi i artykuły czytelników, którzy zamiast marudzić sami potrafią coś stworzyć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.