BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Tylozaur – postrach morskich głębin

Tylozaur (Tylosaurus) – postrach rekinów i plezjozaurów

Olbrzymie oceany późnego okresu kredy to królestwa przemocy. W głębinach było bardziej niebezpiecznie, niż na lądach. W tym brutalnym świecie narodził się tylozaur – postrach morskich głębin. Drapieżnik osiągający 14 metrów długości i wagę 15 ton. Tylosaurus, należący do rodziny mozazaurów, był jednym z dominujących drapieżników głębin oceanu przed 80 milionami lat.

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na podróż w czasie, na spotkanie kredowych oceanicznych gigantów:

Tylosaurus proriger

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Mozazaury (Mosasauridae)
Mozazaury (Mosasauridae)

Polecamy


Baza Dinozaurów

23 komentarzy

     1. To że redakcja zamiast pisać artykuły jak kiedyś, teraz po prostu podaje linki do artykułów na blogach innych użytkowników na stronie 🙂

     2. KCR, po pierwsze proszę nie używać mojego nicku, po drugie chyba czegoś nie jarzysz – redakcja promuje w ten sposób blogi i artykuły czytelników, którzy zamiast marudzić sami potrafią coś stworzyć 😉

  1. Sądzimy, że byłoby to interesujące, gdyby ktoś z blogerów przeprowadził takie wywiady i zamieścił je na blogu swoim oraz na blogu osoby, z która przeprowadzany był wywiad. Mamy tak wiele zajęć z obsługą bieżącą serwisów, pisaniem i tłumaczeniem artykułów, a takie wywiady wymagają nieco czasu.

   1. Ale jak to miałoby być zrobione, że oni przeprowadzają wywiady sami ze sobą czy jeden przeprowadza wywiad z drugim i później to zamieszczają na swoich blogach ?

    1. Może np. jedna osoba przeprowadzić wywiady z każdym z blogerów i publikować sukcesywnie na swoim blogu wszystkie wywiady, a bloger na swoim blogu wywiad ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button