BlogiPłazyWymarłeZwierzęta

Największe płazy w historii Ziemi

Ogromne płazy

Żaby, ropuchy i salamandry kojarzą nam się z oślizgłymi, powolnymi i niezbyt inteligentnymi zwierzętami, głównie niewielkich rozmiarów. Twierdzenie to nie jest dalekie od prawdy. Niewiele osób zdaje jednak sobie sprawę z faktu, iż płazy kiedyś zdominowały Ziemię. Krewni ropuch osiągali znaczne rozmiary i niejednokrotnie znajdowali się na szczycie łańcucha pokarmowego. Z dużą dozą pewności można stwierdzić, iż przodkowie dzisiejszych żab i traszek byli pierwszymi kręgowcami chodzącymi po lądzie…

Filip na swoim blogu Potworarium przedstawia gigantyczne płazy, które zmienią na zawsze nasze wyobrażenie o żabach 🙂 Niektóre z nich potrafiły zjeść małego dinozaura. Cofniemy się dziś w czasie o 67, 110, 250 a nawet 360 milionów lat i prześledzimy jak wyglądało życie tych niezwykłych stworzeń. Poznamy takie płazy, jak Beelzebufo, Ichtiostega, Eriops, Diplocaulus czy Kulazuch. Zapraszamy na blog Filipa:

Pięć potworów, które zmienią Twoje myślenie o żabach

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Beelzebufo

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button