BlogiDinozauryDinozaury drapieżneJuraKreda

Król teropodów – największy teropod

Największe teropody

Od publikacji poprzedniego artykułu (Król dinozaurów jest tylko jeden) minęły już 3 lata i choć to w skali wieku Ziemi, to nic nieznacząca chwila, to w naszym życiu i w kwestii badań paleontologicznych w tym czasie, jednak sporo się wydarzyło. Przedstawiamy dziś najnowsze analizy i badania, pozwalające ocenić, który z wielkich teropodów był największy. Pretendenci do tytułu największego teropoda: spinozaur, giganotozaur, tyranozaur, mapuzaur, megalozaur, karcharodontozaur. Jaki zatem drapieżny dinozaur był największym teropodem?

Wraz z Krzysztofem zapraszamy na spotkanie z największymi teropodami na blogu Shahen – świat dinozaurów:

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej:

Największy znany teropod

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Tyranozaur (Tyrannosaurus rex)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button