BlogiSłonieSsakiWymarłeZwierzęta

Platybelodon – słoń z Mordoru

Platybelodon – najprzystojniejszy wśród słoni

Ziemię przemierzało kiedyś wiele ciekawych krewnych współczesnych słoni. Platybelodon to jeden z nich – „niekwestionowany” przystojniak. Platybelodon żył w miocenie, od około 15 do 10 lub nawet do 4 mln lat temu. Występował w Azji, Europie, Ameryce Północnej oraz Afryce. Był to więc prawdziwy obieżyświat i osiągnął niewątpliwy sukces ewolucyjny, jak na prawdziwego amanta przystało 😉 Jak większość trąbowców, Platybelodon posiadał ciosy, które nie były jednak tak okazałe, jak te należące do żyjących współcześnie słoni afrykańskich czy słoni indyjskich. Cechą, która jednak przykuwała uwagę o wiele bardziej, była dolna szczęka zwierzęcia, która była nienaturalnie wydłużona.

Przedstawialiśmy Platybelodona już jakiś czas temu, niemniej czas płynie, pojawiają się nowe odkrycia, więc dziś Filip wziął naszego bohatera na warsztat, okrasił dawką humoru i zaprezentował go w nowym ujęciu. Zapraszamy więc na spotkanie z mioceńskim olbrzymem:

Platybelodon – najprzystojniejszy wśród słoni

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Polecamy


Baza Dinozaurów

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button