BlogiGadyKrokodyleWymarłeZwierzęta

Największe krokodyle mezozoiku

Największe krokodyle ery mezozoicznej

Charakterystyka, opis i analiza największych krokodyli żyjących w erze mezozoicznej. Giganty takie jak Sarcosuchus imperator, Deinosuchus hatcheri, Machimosaurus rex, Stomatosuchus inermis, Chalawan thailandicus, Aegisuchus witmeri, Lemmysuchus obtusidens zamieszkiwały przed milionami lat Ziemię. Wraz z upływem lat i kolejnymi wykopaliskami, nowymi metodami analiz, poznajemy te gady coraz lepiej. Dziś przyjrzymy się im przez pryzmat analiz z roku 2019 i początku 2020.

Nie tak dawno prezentowaliśmy analizę Krzysztofa dotycząca największych krokodyli ery kenozoicznej, dziś zapraszamy do Czasu Tytanów na spotkanie z gigantami mezozoicznymi:

Oszacowania jak duże były mezozoiczne krokodyle

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Sarkozuch (Sarcosuchus)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button