BlogiGadyKrokodyleWymarłeZwierzęta

Największe krokodyle ery kenozoicznej

Jak duże były kenozoiczne krokodyle i krokodylomorfy?

Kiedy 65 milionów lat temu wymarły dinozaury, na Ziemi pozostały gady, które choć nie dorównywały rozmiarami największym zauropodom, to jednak z dzisiejszej perspektywy były ogromne. Jak bowiem inaczej określić krokodyla mierzącego kilkanaście metrów i ważącego ponad 8 ton? Dziś przyjrzymy się bliżej największym dotychczas odkrytym gatunkom, które żyły w erze kenozoicznej. Największe współcześnie żyjące krokodyle znajdziecie w zestawieniu: Największe krokodyle Top 10.

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na spotkanie z największymi krokodylami, które zamieszkiwały Ziemię po wymarciu dinozaurów:

Oszacowania jak duże były kenozoiczne krokodyle i krokodylomorfy

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Purussaurus

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button