BlogiDinozauryDinozaury roślinożerneKreda

Patagotitan – największy znany dinozaur?

Patagotitan – (nie)największy znany dinozaur

Patagotitan mayorum to opisany w 2017 roku gigantyczny dinozaur. O jego odkryciu informowaliśmy już w 2014 roku  w artykule pt. Odkryto największego dinozaura?

Odkrycie to było o tyle istotne, iż odnaleziono bardzo dużo materiału kopalnego – szczątki co najmniej 6 osobników. Autorzy opisu podają, że Patagotitan jest największym znanym dinozaurem, większym od argentynozaura i puertazaura oraz prawdziwym rekordzistą jeśli chodzi o rozmiary.  Czy aby na pewno tak jest? Porównajmy wszystkich pretendentów do tytułu i oddzielmy mity od faktów.

Wraz z Krzysztofem zapraszamy na spotkanie z (nie) największym dinozaurem wszech czasów na blogu Shahen – świat dinozaurów:

Patagotitan – (Nie)Największy znany dinozaur

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Patagotitan mayorum
Patagotitan mayorum

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button