BlogiDinozauryOpracowaniaŻyciorysy

Mary Anning – pierwsza kobieta paleontolog

Mary Anning

W XIX wieku niewiele kobiet stało się tak sławnych w świecie naukowym, jak brytyjska kolekcjonerka skamieniałości i amatorska paleontolog Mary Anning. O jej znaczeniu świadczy również fakt, że w 2010 roku – 163 lata po jej śmierci – komisja Brytyjskiego Towarzystwa Królewskiego umieściła ją na prestiżowej liście dziesiątki kobiet, które wywarły największy wpływ na historię nauki. Współcześnie postać Mary Anning jest bohaterką spektakli i filmów, otwierane są wystawy sygnowane jej nazwiskiem czy nazywane ulice.

Zapraszamy wraz Krzysztofem z blogu Czas Tytanów na wyprawę do XIX wieku, na spotkanie ze słynną paleontolog Mary Anning. Odkrywczynię ichtiozaurów, plezjozaurów i pterozaurów.

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej i przejść na blog:

Mary Anning – pierwsza kobieta paleontolog

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Nie odpowiadamy w blogach za warstwę językową ani merytoryczną artykułów – to teksty autorów, w które w żaden sposób nie ingerujemy.

Mary Anning

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button