AfrykaBlogiLwySsakiZwierzęta

Lwy z Mapogo

Lwy z Mapogo

Kiedy myślimy o lwach, to przychodzi nam do głowy obraz dumnych władców Afryki. I nic dziwnego,  taki bowiem obraz ukształtowały nam wszelkie filmy i opowieści. Wydawać by się mogło, że wiemy już niemal wszystko na temat ich obyczajów czy strategii polowań. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam historię niezwykłego sojuszu sześciu samców lwów, które zdobyły większe terytorium niż jakikolwiek inny osobnik ich gatunku. Lwy Mapogo stały się najgroźniejszymi lwami Afryki.

Poznajcie niezwykłą historię lwów z Sabi Sand przedstawioną na blogu Tsavoren:

Lwy z Sabi Sand

Lwy Mapogo
Kiedy myślimy o lwach, to przychodzi nam do głowy obraz dumnych władców Afryki. I nic dziwnego, taki bowiem obraz ukształtowały nam wszelkie filmy i opowieści. Wydawać by się mogło, że wiemy już niemal wszystko na temat ich obyczajów czy strategii polowań. Więcej…

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button