BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Największy ślad teropoda

Największy ślad drapieżnego dinozaura

Jednym z najbardziej znanych śladów dinozaura jest odkryty przez geologa Charlesa „Chucka” Pillmore’a w 1983 roku a formalnie opisany przez Martina Lockleya i Adriana Hunta  w 1994 roku Tyrannosauripus pillmorei. Ten ślad kopalny z północnego Nowego Meksyku ma 86 cm długości, datowany jest na 66 mln lat i najprawdopodobniej należał do dużego drapieżnika z nadrodziny Tyrannosauroidea. Długość tego dinozaura oszacowano na 11,4 metra a jego masę na prawie 7 ton.

Krzysztof z blogu Czas Tytanów zabiera nas dziś w podróż do czasów, kiedy okres kredowy miał się ku schyłkowi, na spotkanie z gigantem panującym w Ameryce Północnej 66 milionów lat temu…

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej i przejść na blog:

Największy znany (obecnie) ślad teropoda

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Teropod – ślad

Polecamy


Baza Dinozaurów

2 komentarzy

  1. Na pustyni Gobi w Mongolii odkryto nowy gatunek dinozaura, który nie miał zębów i przypominał papugę. Kilka szkieletów gatunku oksoko avarsan znaleźli naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu.
    Naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu znaleźli kilka szkieletów nowego gatunku dinozaura. Zwierzę, które chodziło po ziemi około 100 mln lat temu, przypominało dużego ptaka i miało bezzębny dziób.
    Oksoko avarsan jest interesujący, ponieważ szkielety są bardzo kompletne. Co ważniejsze, jego dwupalczasta dłoń skłoniła nas do przyjrzenia się, jak zmieniały się kończyny przednie podczas ewolucji owiraptorów, czego wcześniej nie badano – powiedział jeden z badaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button