DinozauryDinozaury drapieżneDinozaury roślinożerneJuraKredaRaptoryTrias

Największa Baza Dinozaurów na świecie

Baza Dinozaurów – wersja online

Największa Baza Dinozaurów na świecie

Ostatnio publikowaliśmy mniej artykułów, ze względu na duży projekt, który nas pochłaniał. Pracowaliśmy bowiem nad wersją online Bazy Dinozaurów, która pod względem liczby gatunków dinozaurów jest największą bazą na świecie. Znajduje się w niej bowiem nponad 3000 nazw dinozaurów. Wcześniej udostępnialiśmy podobną bazę w wersji tabelarycznej, ale prawdziwa wygoda dla czytelników nadeszła teraz, kiedy baza dostępna jest online, a każdy dinozaur ma swoją kartę zawierającą podstawowe dane.

W Bazie Dinozaurów znajdziecie

  • wymiary (długość i masę) wszystkich odkrytych dotychczas dinozaurów
  • klasyfikację
  • miejsce występowania (kontynent, kraj, formację)
  • czas występowania
  • autora opisu
  • odnaleziony materiał kopalny dinozaura
  • tytuły prac naukowych, w oparciu o które baza powstała i które opisują szczegółowo każdego dinozaura

Baza powstała we współpracy z Krzysztofem Stuchlikiem, którego pasjonaci dinozaurów doskonale znają z naszych łamów. Zainteresowanych zapraszamy do jego blogu: https://dinoanimals.pl/blogi/shahen/

Baza Dinozaurów w obecnym kształcie może służyć pomocą zawodowym paleontologom oraz fanom dinozaurów. Baza jest na bieżąco aktualizowana w oparciu o prace naukowe i najnowsze szacowania.

Baza Dinozaurów

Do bazy dinozaurów możecie przejść, klikając w poniższy obrazek:

Baza Dinozaurów

Aktualizacja

Baza Pterozaurów

W ubiegłym roku przygotowaliśmy największą bazę dinozaurów na świecie, która jest na bieżąco aktualizowana i rozwijany. Obecnie oddajemy do Waszej dyspozycji kolejną bazę – tym razem do baza Pterozaurów – latających gadów. Do bazy pterozaurów możecie przejść, klikając w poniższy obrazek z napisem Baza Pterozaurów:

Baza pterozaurów
Baza pterozaurów

Polecamy


Baza Dinozaurów

6 komentarzy

    1. Nie oddzielamy 🙂 Po prostu, kiedy powstał serwis, przyjęty został podział artykułów na dwie główne kategorie Zwierzęta i Dinozaury. Te dwie kategorie są nadrzędne i pojawiają się w adresie prowadzącym do danego artykułu. Nie możemy tego zmienić, gdyż spora część artykułów wypadłaby z wyszukiwarek. Tak zależność niestety. Jedna decyzja sprzed lat skutkuje takim podziałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button