BlogiDinozauryDinozaury roślinożerneKreda

Edmontozaur (Edmontosaurus)

Edmontozaur (Edmontosaurus)

Edmontosaurus był lądowym roślinożercą. Posiadał… setki zębów, tworzących baterie zębowe. Zazwyczaj edmontozaury osiągały około 9 metrów długości, choć do rzadkości nie należały osobniki o długości 12-13 m. Edmontosaurus annectens – największy znany przedstawiciel – przekraczał prawdopodobnie nawet 15 metrów.

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na podróż do okresu kredy, na spotkanie z wielkimi hadrozaurami

Edmontosaurus

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Edmontozaur (Edmontosaurus)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Jeden komentarz

  1. Koncentrujemy głównie uwagę na tych największych albo zauropodach albo teropodach i często zapominamy, że dinozaury były „nieco” bardziej zróżnicowane. Dzięki Krzysztof, że przybliżyłeś ornitopody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button