BlogiPłazyWymarłeZwierzęta

Kulazuch – ogromny kredowy płaz

Kulazuch (Koolasuchus)

Kulazuch to ogromny kredowy płaz. Ważył pół tony i mierzył ponad 5 metrów. Występował w Australii przed 120 milionami lat. W swoim środowisku był dominującym drapieżnikiem.

Kulazuch zamieszkiwał rzeki oraz mokradła. Podobnie jak krokodyle polował na zwierzęta wodne – ryby, żółwie czy mięczaki. Dzięki charakterystycznej budowie głowy mógł błyskawicznie zasysać przepływające ofiary, które przytrzymywał zakrzywionymi zębami, a następnie połykał w całości…

Konrad (Achyt) na swoim blogu Wild Facts inicjuje cykl artykułów „Prehistoryczne monstra”. Cofamy dziś zegary o 120 milionów lat i wybieramy się w podróż do Australii, na spotkanie kulazucha:

Prehistoryczne monstra #1. Kulazuch

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Kulazuch (Koolasuchus)
Kulazuch (Koolasuchus)

Polecamy


Baza Dinozaurów

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button