BlogiDinozauryDinozaury roślinożerneKreda

Nasutoceratops – niezwykły ceratops

Nasutoceratops – ceratops z niezwykłymi rogami

Nasutoceratops był średniej wielkości dinozaurem roślinożernym. Charakteryzował się krótkim pyskiem oraz unikalnymi, zaokrąglonymi rogami, które kształtem porównywane są do tych jakie występują u
współczesnego bydła ”Beef cattle”. Po raz pierwszy świat paleontologiczny usłyszał o nim w 2010 roku, kiedy to Eric Lund w swojej pracy nadał mu nazwę „Nasutoceratops titusi„.

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na podróż w czasie do Ameryki Północnej, na spotkanie interesującego ceratopsa:

Nasutoceratops titusi

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Nasutoceratops
Nasutoceratops

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button