BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Wszystko o tyranozaurach

Wszystko co chcielibyście wiedzieć na temat Tyranozaurów

Prawdopodobnie, kiedy wymienimy nazwę tyranozaur, T. rex czy też Tyrannosaurus rex większość osób będzie wiedziała o jakie prehistoryczne zwierzę nam chodzi. Wymieńmy natomiast nazwę Guanlong lub Alioramus a z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, iż większość czytelników nie skojarzy tych dinozaurów, choć… to także tyranozaury. Tyranozaury należały do ostatnich i najbardziej wyspecjalizowanych grup teropodów, jednak nim stały się drapieżnikami zajmującymi szczytową pozycję w łańcuchu pokarmowym i zaczęły straszyć z ekranów kinowych i telewizyjnych, same stanowiły zwierzynę łowną.

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na spotkanie z królami kredy – tyranozaurami. Po kliknięciu w obrazek przeniesiecie się do pełnego artykułu:

Prawdopodobnie, kiedy wymienimy nazwę gatunkową Tyrannosaurus rex większość osób nawet nie rozeznanych w tematyce będzie wiedziało o jakie prehistoryczne zwierzę nam chodzi, wymieńmy natomiast nazwę Guanlong lub Alioramus a z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że nazwy te niewiele powiedzą. Tyranozaury należały do ostatnich i najbardziej wyspecjalizowanych grup teropodów jednak zanim stały się drapieżnikami zajmującymi szczytową pozycję w łańcuchu pokarmowym same stanowiły zwierzynę łowną… https://dinoanimals.pl/blogi/czastytanow/wszystko-o-tyranozaurach/

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Tyranozaur (Tyrannosaurus rex)

Polecamy


Baza Dinozaurów

2 komentarzy

  1. hej czy po łacinie tyranozau rex czyli tyrannosaurus rex to jaszczur tyran czy królewski jaszczur tyran pytam proszę??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button