BlogiDinozauryDinozaury drapieżneJura

Dilofozaur (Dilophosaurus) – nowy opis

Dilofozaur w nowym świetle

Dilophosaurus został po raz pierwszy odkryty w 1940 roku przez Jessa Williamsa z plemienia Navajo. Materiał kopalny tego teropoda wydobyty został natomiast dwa lata później. Jego wczesne odkrycie miało ogromne znaczenie dla naszego zrozumienia ewolucji pierwszych dużych teropodów, mimo to dilofozaur nigdy nie został dokładnie opisany naukowo – aż do tej pory. Przez ostatnie sześć lat współpraca dwóch naukowców Adama D.Marsha oraz Timothego B. Rowa zaowocowała szczegółowym opisem tego dinozaura.

Krzysztof z blogu Czas Tytanów zabiera nas dziś w podróż do wczesnej jury, na spotkanie z jednym z bohaterów Parku Jurajskiego…

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej i przejść na blog:

Nowe spojrzenie na Dilophosaurus

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Dilofozaur (Dilophosaurus)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button