BlogiEuropaInneOwadyPolskaZwierzęta

Owady uznane za wymarłe w Polsce

Owady uznawane za wymarłe w Polsce oraz odkryte po latach ponownie

W ostatnich latach wiele się słyszy o nowych gatunkach owadów, które pojawiają się w naszym kraju, za sprawą człowieka lub dzięki działalności matki natury. Mało kto jednak wspomina o tych, które niestety już zniknęły z naszego krajobrazu. Istnieje całe mnóstwo gatunków, które były obecne chociażby w ubiegłym wieku, a które teraz można znaleźć jedynie daleko za naszą granicą.

Z drugiej strony, poszukiwanie ich w Polsce wcale nie musi być skazane na porażkę. Bywają bowiem i takie przypadki, gdy owady uznane za dawno wymarłe, niespodziewanie wyskakują jak filip z konopi, często zaskakując nie tylko badających je entomologów, ale zwykłych ludzi, zwłaszcza gdy mówimy o gatunkach dużych, często o niespotykanym wyglądzie…

Zapraszamy na spotkanie z owadami w blogu Świat Makro:

Owady uznawane za wymarłe w Polsce oraz odkryte po latach ponownie

Owady uznawane za wymarłe w Polsce oraz te odkryte po latach na nowo

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Szarańcza
Szarańcza

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button