BlogiEuropaInnePajęczakiPolskaZwierzęta

Interesujące gatunki pająków występujące w Polsce

Pająki w Polsce – interesujące gatunki

Polskę według oficjalnych danych zamieszkuje około 800 gatunków pająków. Część z nich jest nam dobrze znana. Spotykamy je często w naszych mieszkaniach albo w ogrodach np. różne gatunki krzyżaków. W tym artykule skupimy się jednak na gatunkach które należą do mniej znanych, rzadziej widywanych oraz wykazujących różne ciekawe zachowania. Warto zatem poznać te niezwykłe stworzenia, a paniczny strach przed nimi zastąpić fascynacją… 😉

Achyt zabiera nas dziś w podróż przez świat pająków na swoim blogu Wild Facts:

Pająki w Polsce – mniej znane gatunki

Kilka ciekawych gatunków pająków spotykanych w Polsce

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Topik (Argyroneta aquatica)
Topik (Argyroneta aquatica)

Polecamy


Baza Dinozaurów

8 komentarzy

  1. Wartoby jeszce wspomnieć o Mrówczynce (Myrmarachne formicaria).Ten skakun perfekcyjnie imituje mrówki zw. z gatunku Formica rufa.Przednie odnóża trzyma wzniesione do góry imitując mrówcze czułki.Ponieważ samych mrówek nie atakuje należy uznać że to mimikra obronna zabezpieczająca pajaka przed atakiem ze strony owadożernych ptaków (mrówki są paskudnie kwaśne).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button