BlogiDomowePsySsakiZwierzęta

Mastif pirenejski – inteligentny olbrzym

Mastif pirenejski – strażnik Pirenejów

Miano strażników Pirenejów zyskały dzięki skutecznej ochronie stada przed drapieżnikami. Patrząc na ich wygląd, nie ma co się dziwić – spora masa, duża głowa, silne i grube łapy sprawiają, że mało kto zaryzykowałby wtargnięcie na posesję, na której znajduje się mastif pirenejski. Jednocześnie świetnie nadają się dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ są wobec wszystkich członków rodziny bardzo łagodne i przyjaźnie nastawione.

Przedstawiciele tej rasy to niezwykle inteligentne i ciekawskie psy, które zawsze znajdą się tam, gdzie coś się dzieje. W łatwy sposób można je wyszkolić, ponieważ szybko zapamiętują komendy, a także pozytywne skojarzenia. Takich zachowań, jak stróżowanie, czy obrona nie musimy jednak ich uczyć, ponieważ mają to we krwi.

Na spotkanie z ogromnym mastifem pirenejskim zaprasza nas dziś Ewelina na swoim blogu Silence Nature:

Mastif pirenejski – strażnik Pirenejów

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Mastif pirenejski, Mastín del Pirineo

Polecamy


Baza Dinozaurów

2 komentarzy

  1. Kolos, jak owczarek kaukaski. Niemniej jeżeli niektóre osobniki przekraczają 100 kg, to już cierpią na nadwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button