BlogiSsakiWymarłeZwierzęta

Chalikoterium (Chalicotherium) – „krzyżówka” konia z gorylem

Chalikoterium (Chalicotherium)

Chalikoteria pojawiły się na Ziemi około 28.6 mln lat temu, a zniknęły około 3.6 mln lat temu. Egzystowały zatem od późnego oligocenu do wczesnego pliocenu, przez okres 25 mln lat. Uważa się, iż chalikoteria wywodzą się od małych zwierząt, które przypominały wczesne konie. Tym samym możemy je zakwalifikować do rzędu nieparzystokopytnych. Krewnymi chalikoteriów były zatem współcześnie żyjące konie, nosorożce, tapiry oraz wymarłe brontoteria.

Filip na swoim blogu Potworarium przedstawia niezwykłe zwierzę – przypominające krzyżówkę konia i goryla chalikoterium (Chalicotherium). Przeniesiemy się dziś zatem w czasie o niemal 30 milionów lat i prześledzimy jak wyglądało życie tych niezwykłych stworzeń.

Chalikoterium, czyli efekt romansu konia z gorylem

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Chalikoterium (Chalicotherium)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button