BlogiDomowePsySsakiZwierzęta

Pies Sulimova – wykrywacz narkotyków

Pies Sulimova – krzyżówka psa i szakala

W latach 60. XX wieku, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Związku Radzieckiego poruszyło kwestię opracowania techniki poszukiwania narkotyków (w tym głównie pochodzenia roślinnego) za pomocą specjalnie wyszkolonych psów. Klim Sulimov (Клим Тимофе́евич Сули́мов) – biolog i kynolog – otrzymał zadanie stworzenie rasy psa, która spełni oczekiwania władz. Tak właśnie narodził się pies Sulimova, który jest hybrydą powstałą ze skrzyżowania psa rasy lapinporokoira (Lapoński pies pilnujący reniferów) i szakala złocistego.

Na spotkanie z niezwykłym psem, który wykorzystywany jest przez rosyjskie linie lotnicze Aeroflot zaprasza dziś Hanna i Tomasz na swoim blogu Tajemnicze zwierzęta:

Hybryda psa i szakala – kilka słów o rasie Pies Sulimova

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Pies Sulimova

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button