BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Tyranozaur Alamotyrannus brinkmani

Alamotyrannus brinkmani

W ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji na temat dwóch różnych typów budowy ciała gatunku Tyrannosaurus rex przypisywanych do jednej lub drugiej płci. Bardziej masywny, który ma charakteryzować osobniki płci żeńskiej oraz mniej masywny określający samce (choć nie wszyscy uważają to za solidny dowód).

Różnice anatomiczne w rzeczywistości mogły nie stanowić dowodu na odrębność płci, ale stanowić potencjalny dowód na temat istnienia innego gatunku. Na przestrzeni 2 milionów lat swojego istnienia i jak się wydaje dość szerokiemu rozpowszechnieniu, rodzaj Tyrannosaurus mógł wytworzyć niezależne populacje, które różniły się od siebie pod względem kształtu i masy ciała, gdzie dwie populacje bardzo podobnego do siebie gatunku mogłyby oddzielać tysiące kilometrów kontynentu Laramidyjskiego.

Krzysztof z blogu Czas Tytanów prowadzi nas dziś ścieżkami życia tyranozaurów i przedstawia potencjalnie nowy gatunek – Alamotyrannus brinkmani. Poznajmy więc tajemnice sprzed 67 milionów lat. Zapraszamy na spotkanie z największymi drapieżnikami kredy.

„Alamotyrannus brinkmani”

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Tyranozaur (Tyrannosaurus)

Polecamy

Wybrane specjalnie dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.