BlogiDinozauryDinozaury roślinożerneKreda

Magnapaulia – jeden z największych hadrozaurów

Magnapaulia laticaudus

Magnapaulia to bardzo duży lambeozaur z okresu późnej kredy. Występował 73 mln lat temu na terenie dzisiejszego Meksyku. Pomimo tego, że Magnapaulia prawdopodobnie nie dorównywał rozmiarami azjatyckiemu szantungozaurowi (Shantungosaurus giganteus), to nadal pozostaje on na liście największych hadrozaurów Ameryki Północnej.

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na spotkanie z jednym z największych hadrozaurów Ameryki Północnej:

Magnapaulia laticaudus

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Magnapaulia laticaudus

Polecamy

Tagi

Wybrane specjalnie dla Ciebie

3 komentarzy

  1. Przyznam się bez bicia, że do niedawna nie wiedziałem o istnieniu hadrozaurów, a to całkiem spore dinozaury, przynajmniej ten największe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.