BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Mozazaury – drapieżniki z głębin

Mozazaury (Mosasauridae)

Mozazaury to rodzina dużych morskich gadów, obecnie zawierająca 39 rodzajów, stanowiących bardzo wyspecjalizowaną grupę jaszczurek, które wybrały morski styl życia. Pośród mozazaurów można znaleźć takie giganty jak Mosasaurus hoffmanni / Mosasaurus lemonnieri, Tylosaurus proriger / Tylosaurus pembinensis, Hainosaurus bernardi, Prognathodon saturator / Prognathodon currii czy Mosasaurus beaugei

Krzysztof z blogu Czas Tytanów opowiada nam dziś o największych mozazaurach, które siały strach i pogrom w oceanach okresu kredy. Zapraszamy w podróż do czasów, gdy gniew oceanu smakował zupełnie inaczej niż dziś…

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej:

Mosasauridae

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Mozazaur (Mosasaurus)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button