EuropaInneOwadyPolskaZwierzęta

Wierzchołówka żółtowłosa – sok z żuka

Wierzchołówka żółtowłosa (Laphria flava) – sok z żuka

Ta ogromna, potężnie zbudowana muchówka prezentuje się równie okazale, co groźnie. Choć ludzie nie muszą się jej obawiać, to inne owady powinny mieć się przed nią na baczności. Wierzchołówka, jest bowiem naprawdę groźnym drapieżnikiem, który nie przepuści żadnej okazji, by upolować jakiegoś tłustego chrząszcza, czy innego owada

Każdy z nas, może się z nią spotkać oko w oko. Wystarczy wybrać się do najbliższego lasu…  więcej

Zapraszamy na spotkanie z owadami na blogu Świat Makro, prowadzonym przez Mateusza, przed którym świat owadów nie ma tajemnic.

Wierzchołówka żółtowłosa – sok z żuka

Wierzchołówka żółtowłosa (Laphria flava) – sok z żuka

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Wierzchołówka żółtowłosa (Laphria flava)
Wierzchołówka żółtowłosa (Laphria flava)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button