AzjaEuropaPolskaPtakiZwierzęta

Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris)

Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris)

Szpak zwyczajny jest pospolitym, towarzyskim ptakiem, którego często mylimy z kosem. Posiada zdolności mimetyczne, co oznacza, że potrafi naśladować odgłosy innych ptaków, a nawet ludzi po częstym kontakcie z nimi. Ptaki te zazwyczaj możemy spotkać w parkach i ogrodach, gdzie swoim pięknym śpiewem umilają czas odpoczywającym… więcej

Na spotkanie ze szpakami zabiera nas dziś Ewelina na swoim blogu Silence Nature:

Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris)

Szpak zwyczajny – pożyteczny szkodnik

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris)
Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris)

Polecamy

Wybrane specjalnie dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close