AzjaEuropaPolskaPtakiZwierzęta

Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris)

Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris)

Szpak zwyczajny jest pospolitym, towarzyskim ptakiem, którego często mylimy z kosem. Posiada zdolności mimetyczne, co oznacza, że potrafi naśladować odgłosy innych ptaków, a nawet ludzi po częstym kontakcie z nimi. Ptaki te zazwyczaj możemy spotkać w parkach i ogrodach, gdzie swoim pięknym śpiewem umilają czas odpoczywającym… więcej

Na spotkanie ze szpakami zabiera nas dziś Ewelina na swoim blogu Silence Nature:

Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris)

Szpak zwyczajny – pożyteczny szkodnik

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris)
Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button