BlogiDinozauryDinozaury roślinożerneKreda

Jak duży był Bruhatkajozaur (Bruhathkayosaurus matleyi)?

Bruhatkajozaur (Bruhathkayosaurus matleyi)

Jest możliwe, że bruhatkajozaur mógł być najcięższym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek chodziło po ziemi. Wielkość i waga bruhatkajozaura jest przedmiotem kontrowersji, ponieważ skamieniałości zwierzęcia zostały utracone. Jego długość szacuje się w przybliżeniu na 28-34 metry, a masa, według niektórych szacunków może wynosić 100 ton lub więcej. Spotykane są sporadycznie opinie i szacunki, mówiące, że  Bruhathkayosaurus matleyi mógł ważyć nawet 180 czy 240 ton, niemniej to czysta fantazja.

Wraz z Krzysztofem zapraszamy na spotkanie z potencjalnie najcięższym zauropodem na blogu Shahen – świat dinozaurów. Krzysztof podjął próbę oszacowania wielkości tego kredowego giganta:

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej i przejść na blog:

Bruhathkayosaurus…. never ending story?

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Bruhatkajozaur (Bruhathkayosaurus matleyi)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button