BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Prognatodon (Prognathodon) – wielki mozazaur

Prognatodon (Prognathodon)

Prognathodon to wymarły rodzaj jaszczurki morskiej należący do rodziny mozazaurów. Prognathodon jest znany z masywnie zbudowanych szczęk i zębów. Prognathodon jest jednym z największych znanych mozazaurów, z największą znaną czaszką (należącą do Prognathodon currii) przekraczającą 140 cm długości…

Krzysztof z blogu Czas Tytanów opowiada nam dziś o wielkich mozazaurach, które siały strach i pogrom w oceanach okresu kredy. Zapraszamy w podróż do czasów, gdy gniew oceanu smakował zupełnie inaczej niż dziś…

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej i przejść na blog:

Prognathodon

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Prognatodon (Prognathodon)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button