BlogiDinozauryDinozaury roślinożerneKreda

Zuul – ankylozaur z Ghostbusters

Zuul crurivastator

Nazwa rodzajowa Zull pochodzi od psokształtnego demona będącego strażnikiem bramy światów, który pojawił się w filmie „Pogromcy Duchów” (ang. Ghostbusters) z 1984 roku. Kształt jego głowy jest podobny do czaszki dinozaura. Crurivastator zaś, odnosi się do potężnego ogona zakończonego kostną buławą o niszczycielskiej sile i oznacza w dosłownym tłumaczeniu „niszczyciela goleni”. Nazwa została nadana przez Victorie Arbour oraz Davisa Evansa w 2017 roku.

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na podróż do okresu kredy, na spotkanie z ankylozaurem z Ghostbusters:

Zuul crurivastator

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Zuul crurivastator
Zuul crurivastator

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button