Zwierzęta

Zmiany w serwisie

Przebudowa serwisu

W najbliższym tygodniu przebudujemy nieco główny serwis. Zmiany są konieczne, bowiem firma w której mamy wykupiony hosting stwierdziła, że nasze serwisy generują zbyt duży ruch i zaoferowała nam hosting za 4000 zł 😉

Ponieważ DA nie ma sponsora ani reklam a wsparcie naszych czytelników w tym roku wyniosło 35 zł, więc musimy podjąć działania optymalizujące – na taki hosting nie możemy sobie niestety pozwolić 🙂

Dotychczasowe optymalizacje

Przed trzema tygodniami zmniejszyliśmy ilość elementów wyświetlanych na stronie głównej oraz na stronach z artykułami. To jednak nie wystarcza, więc tym razem przebudowa będzie nieco głębsza.

Mamy nadzieję, że wprowadzane zmiany nie pogorszą komfortu czytelników DA. W każdym razie, w najbliższym czasie serwis będzie nieco ewoluował nim przybierze ostateczny kształt, prosimy więc Was o wyrozumiałość.

Uwagi, sugestie

Wszelkie uwagi do nowej odsłony serwisu (powinniśmy ją wprowadzić do końca bieżącego tygodnia), najlepiej zamieszczajcie pod tym postem. Będzie nam łatwiej, kiedy wszystko znajdzie się w jednym miejscu.

Wsparcie

Oczywiście możecie nas wesprzeć w naszych działaniach – wystarczy tylko 1 PLN z Waszej strony. To naprawdę niewiele 😉

2017.10.14 – Nowa odsłona DinoAnimals

Uruchomiliśmy nowy wygląd serwisu. Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane 🙂 Ponieważ nie jesteśmy w stanie sprawdzić sami niemal dwóch tysięcy artykułów, jeżeli więc zauważycie, że w którymś artykule coś nie wyświetla się prawidłowo, to napiszcie o tym w komentarzu.

Podziękowania

Panu Jarkowi dziękujemy za wpłatę po naszym artykule!

2017.11.10 – 11

W nocy z piątku na sobotę (10-11 listopada 2017) przełączamy serwisy pomiędzy serwerami. Nim nastąpi propagacja DNS-ów (do 24 godzin), część osób może mieć problem z dostępnością serwisów i zamiast do DinoAnimals.pl trafi do DobreSciagi.pl. Większość osób tego procesu nie zauważy, niemniej przejściowe problemy mogą wystąpić. Niestety, na to już nie mamy wpływu.

Ponieważ bazy są już przeniesione, więc część komentarzy popołudniowych i wieczornych postaramy się przenieść „ręcznie”. Jeżeli coś na umknie, to przepraszamy.

Podziękowania

Pani Ismenie oraz panu Jarkowi dziękujemy za wpłaty po naszym artykule!


Baza Dinozaurów

18 komentarzy

 1. W sumie teraz wszystko jest takie bardziej minimalistyczne, ale dla mnie to raczej zaleta. Szkoda tylko że wróciły 4 ostatnie wyświetlane komentarze…. Można teraz co niektóre przegapić.

  1. Nie ma obawy, to na razie wstępna konfiguracja. Będą komentarze tak jak poprzednio.
   Wszystkiego nie zdołaliśmy w tak krótkim czasie uruchomić.
   Dziś (mamy nadzieję) uruchomimy jeszcze nową stronę główną.
   Minimalistycznie pewnie do końca nie będzie, ale musimy zoptymalizować ilość odwołań do serwera, stąd konieczne modyfikacje.
   Ponadto będzie podobny wygląd w wersji mobilnej i dla komputerów.

  1. Jeszcze trochę pracy przed nami, ale z grubsza już jest.
   Nowy artykuł jak najbardziej się przyda :), nie mieliśmy bowiem w ostatnich dniach czasu. Zbyt wiele pracy było (i nadal jest) przy budowie nowego wyglądu i nowych funkcjonalności.

  1. Aby zrobić pogrubioną czcionkę musisz użyć znacznika < b >, aby zakończyć pogrubioną czcionkę dajesz znacznik < /b >
   Pochylona < i > i odpowiednio koniec pochylenia < /i >
   te znaczniki dajesz bez spacji pomiędzy nawiasem i znakiem. Poczytaj o znacznikach html, to będziesz wiedział.

 2. W nocy z piątku na sobotę (10-11 listopada 2017) przełączaliśmy serwisy pomiędzy serwerami. Nim nastąpi propagacja DNS-ów (do 24 godzin), część osób może mieć problem z dostępnością serwisów i zamiast do DinoAnimals.pl trafi do DobreSciagi.pl. Większość osób tego procesu nie zauważy, niemniej przejściowe problemy mogą wystąpić. Niestety, na to już nie mamy wpływu.
  Ponieważ bazy są już przeniesione, więc część komentarzy popołudniowych i wieczornych postaramy się przenieść „ręcznie”. Jeżeli coś na umknie, to przepraszamy.

 3. Fajny serwis, trafiłem tu przypadkowo i od razu mi się spodobało
  Ale do sedna hosting za 4000 zł ??? nieporozumienie nie ma hostingu za 4 tysiące
  chyba jedyna firma która na takie coś wpadła to nazwa.pl albo home.pl ale raczej home bo tam macie domenę
  Przecież można wykupić vps 70 zł miesięcznie albo dedyka za 200-400 zł który w zupełności sobie poradzi
  Tematyka serwisu jest super tylko ten szablon od wordpressa zmieniłbym bardziej w stylu na magazyn coś podobne do onet wp, teraz jest cała masa do wyboru nawet z tych darmowych
  Jeżeli będziecie potrzebować odmienić layout i zrobić to wszystko profesjonalnie chętnie nieodpłatnie wam pomogę
  a dhosting od biedy niech już zostanie
  Pozdrawiam

  1. Trafiłeś – to akurat home na to wpadł, aby nam „zaproponować” dedykowany serwer za 4 tysiące, ponieważ według nich nasze serwisy generują zbyt duży ruch.

   Masz na myśli zapewne layout strony głównej. Ponieważ większość czytelników korzysta z wersji mobilnej, więc staraliśmy się layout uprościć. Nie ma w nim obecnie tylu elementów, ile było przed zmianą. Musieliśmy serwis mocno odchudzić (ruch).

   Na razie nie chcemy zmieniać wyglądu (ostatnio zmiana wyglądu i hostingu kosztowały nas kilka tygodni pracy – DA to w sumie kilkanaście serwisów).
   Serwis jest obecnie szybszy i co ważne udało nam się go pod względem wyglądu w miarę podobnie skonfigurować do poprzedniego. Mamy w serwisie bowiem kilkadziesiąt tysięcy zdjęć, które były zoptymalizowane do poprzedniego layoutu, więc nie każde rozwiązanie byłoby optymalne. Zawsze jest nam miło, kiedy ktoś chce nam pomóc, bo we dwójkę raczej trudno wszystko ogarnąć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button