AzjaEuropaPolskaPtakiPtaki drapieżneZwierzęta

Orlik grubodzioby

Orlik grubodzioby – tajemniczy mieszkaniec bagien

Orlik grubodzioby to niezwykle rzadko występujący ptak, który często mylony jest  z orlikiem krzykliwym. Jest jednym z najsłabiej poznanych ptaków drapieżnych.

Ptaki te najczęściej spotykane są na rozległych torfowiskach oraz bagnach. Między wrześniem a październikiem odlatują na zimowiska do południowej Azji i na Bliski Wschód. W Polsce zamieszkują bagienne lasy i torfowiska, natomiast ich gniazda znajdziemy na gałęziach starych drzew o rozłożystych koronach. Polują na rozległych i otwartych terenach bagiennych.

Zapraszamy na blog Silence Nature na spotkanie z orlikiem grubodziobym:

Orlik grubodzioby:

Orlik grubodzioby (Clanga clanga)
Orlik grubodzioby to niezwykle rzadko występujący ptak, który często mylony jest z orlikiem krzykliwym. To duży wędrowny ptak, który pojawia się w Polsce w okolicach kwietnia i najczęściej spotykany jest w okolicach bagien oraz jezior. Ptaki te zimują w południowej Azji, w południowo-wschodniej Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Ze względu na bardzo niską liczebność uznawane są za najmniej poznany gatunek ptaków drapieżnych… więcej

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Orlik grubodzioby (Clanga clanga)
Orlik grubodzioby (Clanga clanga)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button