MałpyMitologiaZwierzęta

King Kong – ósmy cud świata

King Kong – zadziwiające „love story”

Bohater filmów, komiksów, bajek i książek. Przedstawiany jako dzika bestia, pragnąca zabijać ludzi lub istota okradziona z wolności. Sam twórca postaci nazywał ją na początku Bestią. Obserwując działania King Konga, łatwo jednak zauważyć, że jest to zwierzę nie tylko dzikie i niebezpieczne, ale też uspołecznione i inteligentne. Po premierze kolejnej nowej produkcji o King Kongu, pragniemy wspomnieć o nim parę słów.

King Kong
King Kong 2005

Powstanie postaci

Postać King Konga powstała w wyobraźni Meriana Coopera. Ten amerykański filmowiec fascynował się gorylami od dziecka. Czytał na ich temat wiele podróżniczych XIX-wiecznych publikacji. Najmocniej w pamięć zapadły mu historie opisane przez Paula Belloniego Du Chaillu, antropologa i zoologa, podróżującego m.in. po Afryce. Stamtąd właśnie pochodzą opisy potężnych goryli, zwanych „Królami afrykańskich lasów”, czy „Pół-ludźmi, pół-bestiami”. Historie o ogromnych afrykańskich małpach oczarowały małego Meriana.

King Kong
King Kong 1933

Pierwszy „King Kong”

Po raz pierwszy w filmie ogromny goryl pojawił się w roku 1933. Produkcja nosiła tytuł „King Kong” i stała się kanwą dla kolejnych wariacji filmowych, opowiadających o niespotykanie dużym gorylu.

W pierwszym filmie, nazwa została nadana gorylowi przez mieszkańców (fikcyjnej) Wyspy Czaszki, ulokowanej na Oceanie Indyjskim. Na owej wyspie King Kong żyje razem z innymi, równie dużymi, zwierzętami, np. pterozaurami i plezjozaurami. Upadająca ekipa filmowców amerykańskich, kierowana przez Carla Denhama, przechwytuje King Konga i zabiera go do Nowego Jorku, gdzie wystawia go w teatrze jako „Ósmy cud świata”.

Waleczne zwierzę ucieka jednak i wspina się na szczyt Empire State Building. Kong nie wspina się jednak sam, ale razem z aktorką Ann Darrow, którą pragnie chronić. Koniec historii jest tragiczny, nie będziemy jednak zdradzać szczegółów tym, którzy filmu nie widzieli. Wspomnieć jednak należy, że motyw wspinaczki na szczyt drapacza chmur uznawany jest dziś przez wielu za kultowy.

W remake’u z 2005 roku King Kong otrzymuje nazwę naukową Megaprimatus kong. Filmowi „naukowcy” uznają również, że King Kong jest krewnym gigantopiteka lub orangutana, w mniejszym zaś stopniu goryla, którego przypomina. To o tyle dziwne, bowiem nawet dziecko widzi w nim dużego goryla, a nie dużego orangutana.

King Kong
King Kong 1976

Dlaczego King Kong?

Nazwa „Król Kong” (ang. King Kong) została wymyślona przez Coopera. Był on nie tylko miłośnikiem historii o gorylach, lecz także silnych, ciężko brzmiących słów rozpoczynających się na literę „K”. Jego ulubionymi słowami były „Komodo”, „Kodiak” i „Kodak”. Pierwotnie Cooper chciał, aby jego gigantyczny goryl walczył ze smokiem z Komodo (Varanus komodoensis) na Wyspie Komodo.

Ostatecznie pomysł ten nie został jednak wykorzystany w filmie. Cooperowi bardzo spodobało się jednak określenie smoków z Komodo Kings of Komodo – „królami Komodo”. Dzięki temu, a także burzy mózgów ze współpracownikami, Merian wpadł na imię dla swojego goryla, które miało zawierać w sobie pewną tajemnicę, dzikość i romantyzm.

King Kong
King Kong 2005

Wymiary

1933 – King Kong

Cooper sugerował, że King Kong powinien mierzyć 12,2-15,2 m wysokości. W trakcie trwania pierwszego filmu, wielkość goryla zmienia się. Modele, stworzone przez animatora Willisa O’Breina, mierzyły od 5,5 m do 7,3 m wysokości. W niektórych scenach goryl wydaje się jednak jeszcze wyższy – osiąga maksymalnie ponad 18 m. Cooper przyznał, że chciał, aby w niemal każdym ujęciu Kong miał inne rozmiary. Chodziło mu o jak najlepszy efekt wizualny, nie dbał w tym aspekcie o spójność fabuły. Co ciekawe, sama łapa została zbudowana w skali takiej, jakby Kong mierzył ponad 21 metrów.

King Kong
King Kong 1933

1976 – King Kong

W wersji z roku 1976 King Kong mierzył ponad 12 m wysokości na Wyspie Czaszki i ponad 16 m w Nowym Jorku. W sequelu pt „King Kong żyje”, powstałym 10 lat później, ogromna małpa mierzyła już ponad 18 m.

King Kong
King Kong 2005

2005 – King Kong

W filmie Petera Jacksona z 2005 roku Kong mierzy w całym filmie 7,6 m. Kong w tej wersji wygląda i zachowuje się jak powiększony goryl. Ma powiększony brzuch jak typowy roślinożerca, a poruszając się opiera przednie łapy na zgiętych palcach dłoni, dzięki czemu uzyskano ogromny realizm tej postaci.

Jackson oraz team Weta Digital przyporządkowali Konga do fikcyjnego gatunku Megaprimatus kong sugerując, że wyewoluował on z gigantopiteka (Gigantopithecus). Kong był ostatnim ze swego gatunku.

Podobne artykuły

W filmie został przedstawiony jako już niemłody osobnik, o siwiejącym futrze ze śladami licznych stoczonych bitew, które upamiętniały pokrywające go blizny i skrzywiona szczęka. Dominuje na wyspie, jest królem tego świata. Podobnie jak jego poprzednicy filmowi, posiada znaczną inteligencję i wielką siłę fizyczną; wydaje się jednak znacznie bardziej zwinny i sprawny od swych poprzedników.

King Kong
King Kong 2017

2017 – Kong: Wyspa Czaszki

King Kong pojawiający się w najnowszej produkcji z roku 2017 pt: „Kong: Wyspa Czaszki”, osiągnął rekordową wysokość 31,7 m. To więcej, niż długość przeciętnego dorosłego płetwala błękitnegonajwiększego znanego zwierzęcia, jakie kiedykolwiek zamieszkiwało Ziemię.

King Kong – ewolucja wielkości

 • 1933 King Kong ~ 5,5 – 21 m*
 • 1933 Son of Kong ~ 3,7 m
 • 1962 King Kong vs Godzilla ~ 45 m
 • 1967 King Kong Escapes ~ 20 m
 • 1976 King Kong ~ 12-18 m*
 • 1986 King Kong lives ~ 18 m
 • 2005 King Kong ~ 8 m
 • 2017 Kong: Skull Island ~ 31,7 m
 • 2021 Godzilla Vs. Kong ~ 102 m

*w zależności od ujęcia i modelu

King Kong
King Kong – ewolucja wielkości. Wymiary podane w stopach (1 stopa ~ 30 cm)

Osobowość

King Kong ma wiele wspólnego ze swoimi najbliższymi krewnymi. Podobnie do goryli, posiada bogate i skomplikowane zachowania społeczne. Wykazuje wysoki poziom inteligencji – jest w stanie rozumieć nawet niektóre słowa. Ze względu jednak na brak kontaktów społecznych z innymi kongami, była to istota bardzo dzika i nieokiełznana. Duża potrzeba interakcji społecznej widoczna jest w relacji między King Kongiem i Ann Darrow, którą ogromny goryl pragnie chronić za wszelką cenę.

Znakiem rozpoznawczym konga jest wytrzymałość i ogromna siła. Świadczą o tym sceny walki z takimi gigantami jak V. rex – potomkiem T. rexa, przedstawionym w „King Kongu” Petera Jacksona z 2005 roku. King Kong potrafił odeprzeć atak tego ogromnego teropoda, będąc jednocześnie zwierzęciem zręcznym i działającym mądrze. Goryl potrafi też tworzyć proste narzędzia i broń, umiał jednak się bronić bardziej zwierzęcymi metodami: gryzieniem i rozszarpywaniem. Mimo ogromnych rozmiarów, świetnie się wspinał.

King Kong
King Kong vs V. rex (Vastatosaurus rex) – 2005

King Kong – ciekawostki

 • W pierwotnym szkicu scenariusza, napisanym przez Coopera, King Kong nazywany był po prostu Bestią – The Beast.
 • W połowie roku 2012 ogłoszono tworzenie muzycznej adaptacji opowiadania o King Kongu. Miała zostać przedstawiona w Regent Theater w Melbourne. Premiera spektaklu odbyła się 15 czerwca 2013 roku.
 • W latach ’60-tych XX w. japońskie studio filmowe Toho wyprodukowało 2 filmy opowiadające o wielkiej małpie. Noszą one tytuły: „King Kong kontra Godzilla” i „Ucieczka King Konga”.
 • Do tej pory powstało 8 filmów opowiadających o King Kongu. W roku 2020 wyjść ma kolejna adaptacja, nosząca tytuł „Godzilla kontra Kong”. Notabene dlatego Kong jest w obecnej ekranizacji taki duży, aby mógł zmierzyć się z Godzillą. Z drugiej jednak strony Godzilla z 2014 roku miała aż 106 metrów, więc to nie ta liga… ale zobaczymy 🙂
 • Budżet filmu z 2005 roku przekroczył rekordowe 207 milionów dolarów, stawiając ten film wówczas na czele najkosztowniejszych produkcji filmowych wyprodukowanych do tego czasu. Film zaś zarobił na całym świecie 550 mln dolarów. Najnowsza produkcja ma szansę ten rekord pobić, choć kosztowała „jedynie” 185 mln dolarów 🙂
King Kong
King Kong 2005

Który King Kong

A Wam, który King Kong się najbardziej podobał?

Polecamy


Baza Dinozaurów

118 komentarzy

 1. To ja bym dodała jeszcze kapitalną scenę o zachodzie słońca na górze – ekstra. ten nowy kong jest jakiś taki dziwaczny. Tak jak ta ostatnia Godzilla, bez sensu.

 2. Kiedyś w dzieciństwie oglądałem King Konga z 1976 roku, wtedy to zrobił na mnie wielkie wrażenie. Dzisiaj pewnie byłby strasznie smieszny 🙂

 3. King Kong to jest najbardziej zajefajny zwierzęcy bohater w kinie. Był kiedyś też taki film z dużym gorylem ale nie pamiętam teraz tytułu.

     1. Kong z ostatniego filmu był większy, ale ten z 2005 roku to chyba taki sam jak George.

     2. Nico, a skąd wiadomo, że miał 12 metrów? nigdzie nie znalazłem takiej informacji. Gdzieś mi tylko mignęła informacja, ze miał 30 stóp, czyli 9 metrów

 4. Słynną scenę walki Konga z samolotami na szczycie Empire State M.C.Cooper planował od samego początku-sam był bowiem lotnikiem wojskowym z dużym doświadczeniem.To doświadczenie zdobył min.w…Polsce jako ochotnik walczący z bolszewikami w wojnie z 1920 roku (tzw.Eskadra im.Kościuszki). Za wybitne zasługi otrzymał order Virtutti Militari z czego był bardzo dumny.

  Natomiast sam King Kong miał być pierwotnie zwykłym gorylem nieco tylko przerośniętym.Dopiero Wills O’Brien namówił Coopera aby zrobić z małpy olbrzyma.O’Brien-spec od efektów-nakręcił wcześniej kultowy obraz z dinozaurami „Lost World” (w/g prozy Conan Doylea). Ten rewolucyjny film rozbudził na świecie „dinozauromanię” ktora trwa do dzisiaj, był to ówczesny odpowiednik „Parku Jurajskiego”.

  Zastosowana przez O’Briena technika filmowania poklatkowego modeli zwierząt ma korzenie polsko-rosyjsko-litewskie. Jej wynalazcą był zamieszkały w Kownie artysta filmowiec Władysław Starewicz (po mieczu Polak,po kądzieli Rosjanin). Zastosował ją po raz pierwszy tworząc filmy przyrodnicze o życiu owadów.

  Potem zajął się tematyką bajeczno-fantastyczną a dzieła takie jak „Opowieść o Lisie” przyniosły mu światową sławę. Współczesne filmy animowany takie jak np.”Przygody misia Colargola” czy „Miasteczko Hallowen” wykorzystują bez większych zmian techniki opracowane przez Starewicza 100 lat temu. Zaczęło się jednak od żywych robali (chrabąszczy, ważek, motyli) odpowiednio spreparowanych…

   1. Po pierwsze jest błąd to ,,Megaprimathus Kong”, po drugie Godzilla 2014 ma 110 metrów wysokości, a nie 106. Wątpię by King Kong pokonałby Spinozaura, Spinozaur ważył 12 ton, King Kong miał zaledwie 5 ton, a więc Spino jest ponad 2X cięższy od konga.

   2. Wielkość Godzilli z 2014 roku podawana jest jako 350 albo 355 stóp, więc jest to 106 albo 108 metrów.
    A co do tego Megaprimatus kong to występują oba nazewnictwa i z dużą literą i małą 🙂

   3. Kong zabiłby Spinozaura bez trudu – zabił bowiem naraz aż trzy V.rexy , a każdy jeden z nich był o wiele silniejszy niż Spinozaur ( podobnie jaj T.rex ) Spinozaur nie ważył 12 ton

    1. co ty mówisz spinozaur był większy i silniejszy od i king konga i tyranozaura rexa i od vastatozaura rexa też czytałem w książce że spinozaur był największym drapieżnikiem lądowym jaki kiedykolwiek żył na ziemi.

  1. A Lost World Arthura Conan Doyle’a był również wielokrotnie ekranizowany. Nawet serial w oparciu o tę książkę nakręcono, choć większość z nas dinozauromanię przypisuje Parkowi Jurajskiemu, to jak widać nie Spielberg był pierwszy, choć nam się tak jawi.

   1. Potrafisz mi to jakoś udowodnić? Czy będziesz mi pokazywał jakieś durne zdjęcie sprzed 3 lat? Według najnowszych analiz Spino miał 12 ton, a Kong tylko 5 ton, A i ten V.rex i T.rex musiały być słabe, bo gdyby miałyby nacisk szczęk 8 ton to by zabiły by Konga na miejscu. Spinozaur miał masywne pazury, jeśli by wbił je w ramiona Konga to olbrzymi goryl byłby bez szans.

   2. Jakie analizy o 12 tonach… podaj rok , badacza , metodę…. i ten ranking co wysyłam Ci na wiki jest z blogu naukowego ( jest to WIARYGODNE ŹRÓDŁO ) Franyos. Online 2016. Nie raz Ci już pisałem rozmiary Spinozaura , ale napiszę jeszcze raz – masa : 6- 7,7 tony ( Ibrahim 2014 , Franyos Online 2014 , Andrea Cau , jednak nie pamiętam w którym roku on badał o a gady )
    Długość : 15 metrów ( Ibrahim 2014 ) lub 15,1 metra ( Franyos online 2016 ) lub 15 – 15,3 metra ( Franyos online 2016 ).
    Jak twierdzi Paul Sereno Spinozaur miał zbyt krótkie tylne kończyny do poruszania się na dwóch nogach. Odnośnie pojedynku z V.rexem lub King Kongiem to oba stwory w pojedynkę pokonałyby każdego teropoda , gdyż są to zwierzęta fikcyjne i mają sporo mocniejszych cech od prawdizwych zwierząt.
    Wracając jednak Andrea Cau porównywał swojego czasu na swoim blogu kręgi Spinozaura i T.rexa Sue – widać , że kręgi T.rexa są bez porównania mocniejsze , więc zwierzę było mocniej zbudowane , masywniejsze i co za tym idzie – cięższe , gdyż to na kręgach i żebrach ( które T.rex również miał daleko mocniejsze ) u teropodów spoczywał największa masa . Sue , Scott Hartman ( Hartman 2013 ) oszacował metodą GDI na 8,4 tony i szacunki te potwierdziło kilku innych naukowców . Mało tego , istnieją osobniki które szacuje się na większe od Sue np. UCMP 137538 – 9 ton masy i 14, 5 metra długości lub MOR 1126 który ( jeśli faktycznie był o 10% większy od Sue ) ważył 11 ton i mierzył 13,5 metra .
    Udajesz eksperta a nie masz bladego pojęcia , masz wyłożone jak na tacy naukowe dowody a dalej sie spierasz !!! Ja dałem Ci już dowody , więc teraz Ty mi daj swoje , choć jeest to pytanie retoryczne , gdyż z naukowych dowodów nie korzystasz.

   3. Btw kiedy pisałem Ci o T.rexie i Spinozaurze na wikiach , to zawsze oprócz rsnkingu pisałem naukowe informacje , tezy naukowców , daty i ch badań..

   4. Warto dodać że nakręcony w 1925 roku „Lost World” nie tylko rozbudził zainteresowanie dinozaurami ale też był pierwszym w którym pokazano wielką bestię demmolującą współczesną metropolię.W finale ekipa prof.Challengera przywozi do Londynu żywego brontosaurusa i demonstruje go zachwyconej publice.Jednak dinozaur ucieka z niewoli i sieje w mieście terror-dokładnie taki schemat powtórzono potem w „King Kongu”.Na koniec niszczy Tower Brigde i odpływa Tamizą do morza…Czegoś takiego dotąd w kinie nie było!
    To właśnie „Lost World” stał się ojcem chrzestnym współczesnych filmów o megapotworach-miastobójcach ze słynnymi japońskimi „kaniju” na czele.O czym dziś mało kto pamięta…

   5. To bowiem dla nas „niemal” tak odległa historia, jak bitwa pod Grunwaldem 🙂 Swoją drogą oglądałem kiedyś przed laty w telewizji nowszą wersję z 2001 roku – film byłby całkiem do przyjęcia gdyby tylko animacja tych dinozaurów nie pozostawiała zbyt wiele do życzenia.

 5. Zdaję sobie sprawę, że małpa wielkości 30 czy 45 metrów nie mogłaby istnieć, ale ciekawe czy istniałaby szansa na funkcjonowanie takiej 8-metrowej małpy jak w King Kongu z 2005 roku?
  Musiałaby ważyć zdecydowanie więcej niż słoń i raczej byłaby ociężała, gdyby po prostu przeskalować goryla do tych rozmiarów. Takich fiki miki na drzewach pewnie byśmy nie zobaczyli jak w filmie. Z drugiej strony wiemy, że maks co się naturze udało to gigantopitek który mierzył 3 – 3,5 metra i ważył do 500 kg.
  Najwyżsi ludzie bardzo szybko umierają, zazwyczaj na niewydolność krążenia (serce nie jest w stanie obsłużyć tak dużego ciała).
  A może jednak, przecież dinozaury były przecież duże, ale nie były ssakami…
  Chyba jednak nie byłoby to możliwe , w końcu największym ssakiem było indrikoterium i to był maks rozmiarów ssaka.

  1. Pamiętamy o niej, ponieważ jednak jest mniej popularna, więc odłożyliśmy ją na nieco późniejszy okres. Kończymy w tej chwili książkę na temat tygrysów, więc po jej ukończeniu wrócimy do tematu.

 6. Najnowszego filmu z 2017 jeszcze nie widziałem.Wszystko fajnie wygląda w tych filmach,tylko wolałbym zakończenie z happy endem.

 7. Lepszy jest z 2017-jest większy (mimo że nie dojrzały!) i waleczniejszy (pokonał SkullClawers ważące 100 ton!) ☺

   1. King Kong 2017 ważyłby dużo, dużo więcej… Przyjmując, że jego czaszka akurat w tym filmie była tym razem bardziej zbliżona do czaszki szympansa niż goryla (jak w 2005 roku), to przy ponad 30 metrach wzrostu King Kong ważyłby tyle co ponad 15 750 tysięcy szympansów (uwzględniając skalowanie objętości). Jego waga zatem musiałaby oscylować wokół 1400 ton!
    Jeżeli w kolejnym filmie przyjdzie mu zmierzyć się z Godzillą, to będzie miał trudne zadanie, bo Godzilla z 2014 roku ważyłaby 90 000 ton, a Godzilla z 2016 roku ważyłaby 140 000 – 160 000 ton!

   2. King Kong z 2017 roku faktycznie ważył ponad 100 ton (dokładnie to ważył 158 ton). A King Kong pokonał V.rexa ważącego 10 ton czyli 2X więcej.

 8. Godzilla 2014 ważył 60,000 ton, a Kong z 2017 ważył 158 ton. Nie wiem jak miałby się zmierzyć z Godzilla skoro nawet noworodek Godzilla-Mynya ważył 8.000 ton! Czyli więcej niż jakikolwiek Kong!

  1. Też tego nie wiem, ale planują taki film Godzilla kontra Kong, więc któregoś albo powiększą albo zmniejszą?

  2. SPOILER
   W filmie jedna z postaci powiedziała, że Kong wciąż rośnie, a akcja rozgrywa się w 1973 roku, więc Kong ma 47 lat na urośnięcie 😉

   1. To jest myśl, faktycznie mógłby jeszcze urosnąć 🙂 Z drugiej jednak strony zarówno King Kong jak i Godzilla w każdym filmie mają różne rozmiary więc twórcy filmów nie bardzo przejmują się tu jakakolwiek logiką 🙂

   2. Mnie najbardziej ciekawi kto tę walkę wygra. W końcu dorosły Kong mógłby pokonać Godzillę, a sam Godzilla też jest niczego sobie. Ja osobiście uważam, że najpierw będą walczyć, a potem pojawi się jakiś inny potwór (np. King Ghidorah) i będą razem walczyć przeciwku niemu 🙂

  1. Niby tak, ale mogłaby być ta fikcja nieco zbliżona do prawdy 🙂 Poza tym chyba każdy zadawał sobie kiedyś pytanie, czy taki King Kong mógłby istnieć na prawdę. No bo Godzilla to chyba dla kazdego jasne, że nie mogłaby istnieć nawet po wybuchu rosyjskiej bomby jądrowej choć oni wszystko moją bolsze (większe) :))

 9. Ja to przeczuwam ,że gdy powstanie artykuł o Godzilii to KCR napiszę ,że Spino by ją pokonał 😀 xd

  1. Jasne, że tak. Powiększony spino zdmuchnalby Godzille z powierzchni ziemi. Nawet jej płomień oddech by nie pomógł 🙂 W sumie jakby powiększyć spino, to sam mógłby być Godzilla ☺

 10. Mowisz o starym wyobrazeniu Spinozaura . Wedug najnowszych odkryc pojawilo sie sporo danych , ze byl to rybizerny gad ; a nie ladowy drapiezca ( byc moze byl czworonozny ). Ps. Karnitaurus rex to Ty ? zmieniles nick ?

 11. Zapraszamy do testów nowego narzędzia / serwisu – Notatnika.

  Notatnik powstał jako odpowiedź na pojawiające się potrzeby czytelników związane z rozbudowanymi komentarzami. W komentarzach w głównym serwisie nie ma bowiem możliwości dodawania zdjęć.
  Notatnik jest czymś pośrednim pomiędzy komentarzami w serwisie głównym a Blogami.
  Nim uruchomimy na dobre to narzędzie, chcielibyśmy zaprosić stałych czytelników DA do przeprowadzenia testów.

 12. A ty nie bądź taki mądry, bo ty stollowałeś Fardom powerem by wiki więc się nie wymądrzaj. ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ??

   1. A ty się nie wtrącaj bo nikt cię nie zapraszał ?. Po za tym T.REZ NIE POLOWAŁ NA NIC, A V.REX JADŁ TYLKO FOEODON FERRUS KTÓRE NIE BYŁO ANI INTELIGENTNE, ANI ZWINNE, ANI SZYBKIE I TAK DALEJ….?.

   2. A masz jakieś dowody , że T.rex nie polował ? Bo narazie , ani razu nie przedstawiłeś na to i na cokolwiek innego dowodów 😉

 13. Redakcjo Kiko (Kong z The Son Of Kong) na pewno miał o wiele więcej niż 3,7 metra, widać gdy walczył Wielkim Niedźwiedziem który miał 3,5 metra w kłębie, a byli równego wzrostu mimo że skoro Wielki Niedźwiedź był 2x większy od Niedźwiedzia Krótkopyskiego, to w pozycji wyprostowanej miałby ok.8 metrów. A Kiko i N. walczyli w pozycji wyprostowanej to tego nie rozumiem ?

  1. Bo T.rex ? był zbyt tłusty i zbyt gruby ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ???

   1. A ile razy mam Ci mowic , ze obrazek nie jest naukowym źródłem ! Ja tez pokaze zdjecie dwunożnego tygrysa i jaki z tego wniosek ?

 14. Co Ty gadasz Carnotaurus rex ? Po pierwsze 12 ton u Spinozaura wyssałeś sobie z palca. Po drugie myślisz , że pazurki Spinozaura zabiłyby King Konga ? Jeden cios potężnej łapy Konga zabiłby Spinozaura. Co do tego iż T.rex i V.rex od razu zabiłyby Konga 8 tonowym zaicskiem to jesteś w totalnym blędzie ( skoro zacisk szczęk T.rexa przekraczał 7 ton to u V.rexa byłoby to 9-10 ton !! )
  Spójrz : Największy odnotowany ciężar podniesiony przez goryla ciężar wynosił 980 kg , a szacuje się , że mogą podnosić nawet 2,5 tony ! ( maksymalnie ) . Po za tym goryl z taką łatwością przegryza lufę karabinu jak Ty łamiesz zapałki w palcach . Wyobraź więc sobie potęgę 10x większego Konga 😉

  1. Łapy Spino miały siłę 4 ton. Kong nie miałby szans z Spino, skoro SpinoJira zmiotłaby Godzilla z powierzchni Ziemi. Owszem może i Tyranozaura i V.rex zniszczył, ale Spinozaur był większy i miał łapy wielkości rekordowych ludzi. A Kong z 2017 może by sobie poradził, ale z 2005 absolutnie. To jak walka połoza (Konga) i Kobry Królewskiej (w roli Spinozaura). Kobra Królewska zjada na śniadanie połozy.

   1. Skąd masz takie dane o sile łap Spina ? Spinozaur nie był drapieżnikiem , tylko rybożercą i był mniejszy od T.rexa , nie mówiąc o V.rexie

   2. Przynajmniej tyle dobrego że KCR napisał powyższy komentarz w dziale dotyczącym fantastyki, bo z nauką nie ma on wiele wspólnego. No ale tu przynajmniej jego wyobraźnia może jeszcze jako tako przejść płazem, a ja mogę się z tego pośmiać 😀

   3. Ja też się z tego śmieję 😀 widzisz co on napisał ? Że 31 metrowy King Kong ledwo by sobie poradził 😀 i on chyba myśli iż nawet zwykły goryl , jest porównywalny siłą do jego samego ( 10 latka.)

  2. Maciek, co ty pleciesz? King Kong z 2005 jest tylko 4 razy większy od goryla (Goryl ma 1,7-2 metra wysokości, Kong z 8). Co mówiłeś? Gdyby Kong 2005 podniósłby 10x większy od 2,5 tony ciężar, to byłoby to 250 ton! (czyli tyle ile Shahenowy Amficelias. Tak do ciebie mówię z Amficeliasem SHAHEN XD).
   WNIOSEK ZATEM JEST PROSTY:
   Kong 2005 może podnieść do 9,8 tony, nie więcej.
   Co do Spino na tablicy użytkownika MatiNowak zostawiłem obraz potwierdzający ponad 14 ton dla MSNM V4047, więc o wiele za dużo dla King Konga. Ponadto 80 tonowy Richoraptor wygląda przy King Spinosaurus (czyli potwornej wersji Spinozaura) jak mały wypierdek. Przy 158 tonowym King Kongu 2017 to kosmiczna masa. ???

   1. Ten obraz niczego nie potwierdza !! Potwierdziłbyś gdybyś ,przytoczył autora , metode pomiarów , rok badań , anie wysylasz obrazek i robisz z siebie idoiote .I gdzie Shahen napisal o 250 tonowym Amficelasem ? A co do ciezaru ktory mogl uniesc Kong – Kong z 2005 podniósł jedną łapą 15 tonowego V.rexa , wiec wiesz 😉

 15. KCR , nie wiem co Cie tak śmieszy xd chyba moje przypuszczenia , że jesteś upośledzony potwierdzają się ( to nie ma byc hejt ) ,

  1. Kong z 2017 roku nie poradziłby sobie z 10x większym Spinozaurem. Gdy powiększymy Spino 10X będzie miał 180 metrów długości (jeśli zwykły miał 18 m), 70 metrów wysokości i 140.000 ton wagi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A więc King Kong nie miałby szans nawet w formie z King Kong kontra Godzilla.

   1. A i nie masz racji mowiąc , ze po powiekszeniu 10 krotnie Spinozaur bedzie wazyl 10 krotnie wiecej – gdy mowimy , ze jakis teropod jest iles razy ( juz np. Te 10 razy ) wiekszy od drugiego to w wypadku 10x większy jest 10 razy dłuższy i o 100 do potęgi trzeciej cięższe 😉 a gdy np. Mowimy o teropodzie o 5% wiekszy to znaczy ,ze byl o 5 % dluzszy i o 1,05 do potegi trzeciej ciezszy 😉 a i nie ma czegos takiego jak Spino , jest Spinozaur 😉

 16. Z drugiej strony 18 metrowy , ważący 14 ton i osiagajacy 7m wysokosci Spinozaur ( czyli ten wymyślony przez KCRa ) byłby dobrym antagonistą w jakims filmie science fiction

  1. …i pod tą swą durną nazwą spamujesz. I tak nie rozumiem ani jednego słowa ?. 10 x większy Spinozaur będzie 1000 razy cięższy i przyznaje że liczyłem zakładając 10000 razy większego Spinozaura. A i Spino to kryptonim Spinozaura (inne dinozaury też mają np: Giganotosaurus – Giga, Carnotaurus – Carno, T. rex – Rex).? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

 17. I musze jeszcze dodać iż rozśmieszyła mnie jego wypowiedź – zostawiłem obraz potwierdzający 14 ton u Spinozaura . Haha 😀 on myśli , że wstawiając fałszywe obrazki ,to będzie uznawany za eksperta zyska taki szacunek jakim dażymy Shahena 😀 ja też w takim razie zostawie obraz potwierdzający dwunożność tygrysów 😀 xd

  1. A co cię tak bawi. Nie mówię by Ksenomorfa od razu zastępować Spinozaurem . 15 m? Wtedy będzie miał 150 metrów! 7 m u Spinozaura nie wymyśliłem z kosmosu-mam to z ENCYKLOPEDII

   1. A ile razy trzeba Ci powtarzać , że naukowymi źródłami nie są bajeczki na Discovery , książeczki , wikipedia , ,, encyklopedie naukowe ” , strona Dino Animals , National Geographic tylko jak chcesz miec prawdziwe informacje siegaj , do prac naukowych , odezwij sie do Shahena w tej sprawie 😉

 18. Ciekawe ,czy king kong by wygrał walkę z królową obcych z filmu ( Obcy kondra predator ) i czy z innymi obcymi ma jakiekolwiek szansę ?

   1. Także powinien ją bez trudu pokonać. Problematyczny jest jedynie kwas, jak pisał Michał. Gdyby King Kong był świadomy zagrożenia (kwas) to poradziłby sobie bez większego uszczerbku dla siebie.

   2. Z tego co wiem to ktoś mi odpisał ,że człowiek jest w stanie zabić pumę i dlatego one zwykle nie atakują ludzi ( jak dla mnie to bujda ). Uważa też ,że człowiek bez broni byłby w stanie zabić pojedyńczego obcego ,a z karabinu to nawet kilka dzisiąt obcych. Ja uważam ,że raczej tak łatwo by nie było ,ale ja co do tego to pewien nie jestem ,a jak wy uważacie ?

   3. Bez broni człowiek byłby bez szans w starciu z obcym. Z karabinu oczywiście, że byłby w stanie zabić wiele osobników.

    1. Uważam nadal robi wrażenie o ile stawia się bardziej na klimat (cudna muzyka) niż na efekty specjalne.

 19. Redakcji umknął jeden błąd – Japonia wyprodukowała 4 filmy o King Kongu:
  Wasei Kingu Kongu (1933)
  Edo ni Arawareta Kingu Kongu (1938)
  King Kong kontra Godzilla (1962)
  Ucieczka King Konga (1967)
  Te dwa pierwsze uważa się za zaginione dlatego nie o tym zbyt dużo w Internecie.

 20. Cześć, są takie wielkie małpy: goryl, orangutan, yeti, wielka stopa, yowie, alma, king kong i gigantopitek, ale który z nich jest największy, najsilniejszy, najcięższy i najgroźniejszy, pytam?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button