BlogiOwadyZwierzęta

Trzmielce (Psithyrus) – jak przejąć tron królowej

Przejęcie tronu królowej, czyli zamach stanu

Życie władcy nie jest usłane różami. Zawsze znajdzie się ktoś, kto uzna, że jemu będzie bardziej do twarzy w koronie. Zamachy jednak nie są wyłącznie domeną ludzi. Owadzie królowe również muszą uważać, by ich panowanie nie zakończyło się zbyt wcześnie. Pora zajrzeć do akt jednego z zamachowców – tak zwanych trzmielców.
Trzmielce (Psithyrus) to pasożytnicze organizmy stanowiące niegdyś osobny rodzaj. Obecnie zwykle traktowane są jako podrodzaj Bombus (do którego należą klasyczne trzmiele). Tym, co szczególnie odróżnia trzmielce od większości trzmieli, jest niezwykły cykl życiowy.

Mateusz na swoim blogu Niewidoczne dla oczu przedstawia nam świat widoczny często jedynie pod mikroskopem. Dziś opowiada historię opowiada historię  infiltracji kolonii i przejęcia tronu przez nową królową. Pisze o zabijaniu lub ujarzmianiu dotychczasowej królowej i zniewoleniu pracowników tej kolonii. Coś Wam to przypomina 😉 Zapraszamy do artykułu:

Nie żyje królowa, niech żyje królowa

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Trzmielce

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button