BlogiDinozauryDinozaury drapieżneDinozaury roślinożerneJuraKredaTrias

Wielkość narządów wewnętrznych dinozaurów

Narządy wewnętrzne dinozaurów

Jak duże były narządy wewnętrzne dinozaurów? Gdy rozpatrujemy majestat dinozaurów, nie sposób nie wspomnieć o zauropodach, gdyż to one były przedstawicielami największych zwierząt lądowych w dziejach Ziemi zarówno w kategorii długości ciała, masy jak i wysokości. Patrząc na szkielety lub rekonstrukcje tych tytanów, nie można jednak nie zastanowić się jak duże było ich serce, płuca, wątroba czy żołądek. Jaki miały puls, czy też ile kilogramów pokarmu dziennie spożywały.

Krzysztof z blogu Czas Tytanów zabiera nas dziś do w podróż do czasów prehistorycznych. Przyglądamy się, jak wyglądały ogromne płuca, serca i inne narządy wewnętrzne zauropodów – gigantycznych dinozaurów, które występowały na Ziemi przez ponad 100 milionów lat.

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej:

Jak duże były narządy wewnętrzne zauropoda (na przykładzie Giraffatitan brancai)

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Giraffatitan – rekonstrukcja

Polecamy


Baza Dinozaurów

2 komentarzy

  1. Czytałem o odkryciu śladu dinozaura o długości 175 cm nie jestem pewien ale chyba tam pisało że był z rodzaju puertazaurów jak długi i ciężki był by taki dinozaur

  2. Taki ślad jest z Australii prawdopodobnie należy do przedstawiciela Somphospondyli. Larramendi i Molina Perez obliczyli go na 31 m i 72 t (2020)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button