BlogiInneOwadyZwierzęta

Guniak czerwczyk – chrabąszcz, czy nie chrabąszcz?

Guniak czerwczyk (Amphimallon solstitiale)

Oto chrząszcz, który w okresie czerwcowo-lipcowym staje się bardzo popularny. W jego zwyczaju leży bowiem odbywanie dość licznych rójek, mających miejsce w czasie ciepłych wieczorów oraz nocy. Wtedy właśnie fruwa pośród drzew oraz krzewów, a do tego zdarza mu się również przylatywać np. do ulicznych latarni. Niestety, odbywanie lotów godowych nie idzie w parze z umiejętnościami lotniczymi, dlatego zdarza mu się po drodze wpadać na różne obiekty, chociażby na przypadkowych spacerowiczów. Więcej…


Na spotkanie z romantycznymi chrząszczami zabiera nas dziś Mateusz na swoim blogu Świat Makro:

Guniak czerwczyk (Amphimallon solstitiale) – chrabąszcz, który chrabąszczem wcale nie jest

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.


W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Guniak czerwczyk (Amphimallon solstitiale)
Guniak czerwczyk (Amphimallon solstitiale)

Polecamy


Dziękujemy p. Marzenie, Januszowi, Jarkowi, Krzysztofowi, Eugeniuszowi...

Wybrane specjalnie dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.